Bright Dental Studio

Çocuk Diş Hekimliği - Pedodonti

Eğitim ve öğretim ailede başlar. Çocuklar anne-babalarını taklit ederler. Çocuklarımızın küçük yaşlarda öğrenmeye daha açık olduğu birçok makalede yazılmış, deneylerle test edilip tasdiklenmiştir. Bu yüzden çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığını küçük yaşlarda kazandırmalıyız.

İlk olarak bebeğinizin ağzının içini yemeklerden sonra, temiz bezle silmekle başlayabilirsiniz. Bu bilinçaltlarında temizliğin getirdiği rahatlama ve ferahlık duygusunu arttıracaktır.

Çürüksüz bir çocukluk dönemi için, evde devam eden diş temizliğinin ucuz ve basit diğer yöntemi ise, 6. aydan itibaren ilk dişler çıktığında parmak fırçaları ile diş yüzeylerini temizlemektir. Süt dişlerinin önemi çocuğunuz için büyüktür. Çiğnemeyi sağlar, konuşmasını geliştirmede yardımcıdır.

1 yaşından itibaren çocuğunuzun, ağız ve diş muayenesinin düzenli yaptırılması, ailede ve çocukta farkındalık yaratarak ağız içindeki problemlerin büyümesini engeller. Bu sebeple, çocuğunuzla birlikte Pedodonti (Çocuk dişleri) bölümümüze uğrayıp, çocuğunuzun ağız ve diş kontrollerinin yapılmasını kesinlikle öneriyoruz.

Pedodonti bölümü, doğumdan ergenlik çağına kadar olan süreçte ağız ve diş sağlığını kontrol ve takip eden diş anabilim dalıdır. 0-14 yaş arası bebek, çocuk ve gençlerin fiziksel-duygusal gelişimlerine göre doğru psikolojik yaklaşım ile tam ağız muayenelerini ve her türlü tedaviyi gerçekleştirir. Ayrıca, çocuk diş hekimleri, çocuğun diş ve yaş gelişimine göre doğru zamanda koruyucu uygulayarak çocukların ağız ve diş sağlıklarını olduğu kadar genel sağlıklarını da önemli derecede etkileyen çürükleri engellemiş olurlar.

Çocuğunuzun diş muayenesini pedodonti uzmanın gerçekleştirmesi, ileride oluşabilecek diş hekimi korkusunu minimuma indirir. Daha uyumlu ve diş sağlığı hakkında bilinçli bir birey olmasına katkı sağlar. Çünkü pedodontistlerimiz, önce çocuğunuzun sevgisini ve güvenini kazanmayı hedefler. Daha sonrasında kolaydan zora doğru tedavi sürecini ağrısız bir biçimde gerçekleştirmeyi amaçlar.

Diş çıkarma anlarından, diş bakımlarına ve diş çürüklerinden, diş çekme maceralarına kadar çocuklarımızın yanındayız. Bu süreçte hep onlarla birlikte olmayı, onlara destek olmayı istiyoruz. Anne, baba şefkatiyle...

Daha fazla bilgi almak ve doktorla görüşmek için bizimle iletişime geçin

İletişim
Bright Dental Studio

Dr. Ceren Saruhanoğlu önderliğinde, alanlarında referans ve uzman hekimler ile deneyiminizin rahat, stressiz, sakin ve hijyenik bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışıyoruz.

Adres

Akasya Alışveriş Merkezi Kule Blok A1 Giriş D:80-90 Üsküdar / İstanbul

Çağrı Merkezi : 0216 771 52 59
Whatsapp : 0533 718 38 10
2022 © Tüm hakları saklıdır.